Zasłony

Znasz ten moment, gdy Słońce nieznośnie zagląda do Twojego pokoju albo świecący Księżyc nie pozwala zasnąć? A może przypominasz sobie sytuację, w której życie zmusiło Cię do położenia się spać nad ranem, ale pierwsze promienie nie pozwoliły Ci szybko zasnąć?

Nierównomierne oświetlenie pomieszczenia, w którym spędzamy dużo czasu męczy nie tylko oko, ale i mózg. Z pomocą przychodzą zasłony, które spełniają funkcje praktyczne i estetyczne. Nadają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru, a ich zmiana może nieść za sobą metamorfozę stylu w pokoju.

Kolor zasłon jak go wybrać

Zasłony stanowią idealne uzupełnienie wnętrz i panującego w nich stylu – o ile są odpowiednio dobrane. Co to oznacza? O […]

Jak dobrać zasłony? Wykonane z jakościowych tkanin i dopasowane do wnętrza zasłony sprawiają, że pomieszczenia nabierają przytulności i klimatu. Oczywiście […]

Wideo

Historia firanek

Myślimy „okno” i od razu w głowie pojawia się nam jego wizja z firanką. Mimo że ten ozdobny materiał jest dla nas nieodłącznym elementem aranżacji wnętrz, nie od zawsze tak było. Firany są wynalazkiem XIV wieku i pokonały naprawdę długą i ciężką drogę, by stać się klasyczną częścią wielu pomieszczeń.