Bądź gotowy na trendy wnętrzarskie w 2022 r.

Style w aranżacji wnętrz, które w danym sezonie i/lub miejscu wybijają się na pierwszy plan, są zwykle odpowiedzią na otaczającą nas rzeczywistość. Najnowsze trendy wnętrzarskie to również odpowiedź na okoliczności, potrzeby i współczesne tęsknoty, które zaobserwowali u nas designerzy. To, w jakim stylu będziemy się urządzać w przyszłym roku, zależy oczywiście od naszych indywidualnych gustów i potrzeb, ale wizje modnych stylów aranżacji kształtują producenci materiałów i wyposażenia wnętrz. Najnowsze trendy wnętrzarskie 2022 wyłoniły się ostatecznie po kilku tegorocznych eventach branżowych, spośród których jednym z ważniejszych zdarzeń były targi designu i wyposażenia wnętrz w Mediolanie.

Okazuje się zatem, że trendy wnętrzarskie 2022 zadbają o nasze samopoczucie: spokoju, przyjemne skojarzenia, ułatwią nam pracę i odpoczynek, pozwolą być bliżej własnych korzeni i czerpać siłę z naturalnego otoczenia.

Trendem w 2021 roku była naturalność. Dużo więcej czasu spędziliśmy w domu, a jasne szczegóły otoczenia, które zawsze nas fascynowały, zaczęły nas irytować. Dziś wszyscy mamy nadzieję na spokój, wygodę i relaks w naszym domu. Dlatego wiele osób uwielbia neutralne kolory. Dotyczy to czerni, bieli i szarości, a także stonowanych kolorów. Beż jest najczęściej używanym kolorem jako baza, zarówno w tonacji zimnej, jak i ciepłej.

Firanki.pl Tendencje wnętrzarskie 2022 Minimalizm-min

Minimalizm jest uznawany za wnętrze, które będzie modne w 2022 roku. Nie będziemy mówić o całkowitym minimalizmie, ale jest to wymóg rozważenia przynajmniej jednej rzeczy we wnętrzu, jak np. zaznaczenie akcentu ściany farbą, poduszkami i innymi akcesoria. Z drugiej strony minimalizm wiąże się z kolorem. Miękka paleta w kolorze szarym i beżowym będzie odpowiednia w każdym pomieszczeniu.

Inspiracja naturą była jednym z trendów we wnętrzu 2021 roku i tak będzie również w 2022 roku. Czas kiedy więcej czasu spędzaliśmy w domach pokazał, jak ważne jest otaczanie się naturalnymi materiałami i teksturami.

Innymi trendami w aranżacji wnętrz 2022 będzie ogrodnictwo przydomowe które pojawiło się to już na początku 2021.

Wszyscy zatęskniliśmy za spacerami, świeżym powietrzem i roślinnością, więc dbanie o rośliny doniczkowe przestało być hobby, a stało się masową działalnością, która zyskała nawet swoją nazwę - miejska dżungla.

Firanki.pl Tendencje wnętrzarskie 2022 Miejska Dżungla

Tematy, które mogą Cię również zainteresować:

→ Minimalizm jest w modzie

→ Pięć wspaniałych pomysłów na wnętrze w stylu BOHO

 Jakie firanki do nowoczesnych wnętrz?

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password
Zgoda na pliki cookie