Jak dobierać kolor zasłon do stylu wnętrz?

Zasłony stanowią idealne uzupełnienie wnętrz i panującego w nich stylu - o ile są odpowiednio dobrane. Co to oznacza? O tym, jak dobrać rodzaj firan do wnętrza, pisaliśmy wcześniej, dzisiaj skupimy się na ich kolorystyce.

Wybierając zasłony do salonu, pod uwagę należy wziąć nie tylko ich kolor, ale i barwy dominujące w pomieszczeniu, w którym zostaną zawieszone oraz jego styl i aranżację. Nie bez znaczenia jest także stopień nasłonecznienia.

Kolor zasłon a kolor ścian

W ostatnich latach wnętrza domów zdominowały kolory stonowane, neutralne i pastelowe. Decydując się na którąś z tych braw, eliminuje się problem doboru koloru zasłon, bowiem każda z palety kolorów będzie korespondować z bielą, beżem czy szarościami. Jeśli ściany w pokoju są intensywne, najlepiej jest dobrać do nich biel, która odnajdzie się w każdej aranżacji. Jeśli natomiast lubisz odważne połączenia, postaw na kontrast - przykładowo turkusowe czy zielone zasłony, odświeżą wnętrze. W przypadku, kiedy chcesz stonować wyrazisty kolor na ścianach, wybierz dekoracje okien w neutralnych barwach jak beże czy szarości. Natomiast elegancki granat badzie pasował do farby w odcieniu modnego pudrowego różu lub oliwkowej zieleni.

Kolor zasłon jak go wybrać

Kolor zasłon a styl wnętrza

Nie tylko kolor ścian determinuje kolor zasłon, kolejnym czynnikiem jest styl panujący we wnętrzu. Dekoracje okienne mogą stanowić jego idealne dopełnienie. Dlatego warto przeanalizować powtarzające się wzory czy barwy i do nich dobrać zasłony. Może okazać się, że połyskująca złota nitka będzie idealnie pasować do miedzianych dodatków. Modny w ostatnich latach styl glamour pozwala na szaleństwo w postaci złotych lub czarnych zasłon, natomiast minimalizm będzie dobrze wyglądać z jednokolorowymi zasłonami. Jeśli chodzi o styl skandynawski, który zadomowił się w polskich wnętrzach, pasować do niego będą biele, szarości oraz pastele.

Kolor zasłon jak go wybrać

Kolor zasłon a wielkość pomieszczenia

Dobierając odcień zasłon, nie zapominaj także o tym, że kolorem możesz powiększyć lub pomniejszyć wnętrza. Jasne barwy powodują, że pomieszczenie stanie się optycznie większe, a te intensywne i nasycone mogą sprawić, że mały pokój będzie wydawał się jeszcze mniejszy.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password