Jak udekorować okno w sypialni? Praktyczne porady w jednym miejscu

Dekoracje okna w sypialni

Spędzasz w niej 1/3 swojego życia i choć głównie w niej śpisz, istotny jest jej wystrój oraz sposób, w który zostało ozdobione okno. Przemyślana i przyjemna dla oka dekoracja przyczynia się do tego, byś czuł się w tym miejscu komfortowo i by panował w nim klimat sprzyjający odpoczynkowi.

Często pierwszą myślą, którą masz w głowie zaraz po przebudzeniu jest ta, że najchętniej albo w ogóle nie opuszczałbyś swojego azylu, którym jest sypialnia, albo już byś do niego wrócili. Jeśli lubisz to pomieszczenie, podoba Ci się jego wystrój oraz czujesz się w nim komfortowo, rozstanie na kilka godzin jest jeszcze bardziej bolesne. Jak uczynić sypialnię miejscem, do którego będzie chciało się wracać? Zacznij od ozdobienia okna.

Wystrój okna w sypialni

Dekoracja okna w sypialni ma za zadanie regulować natężenie wpadającego do niej światła. Nie chcesz - i być może - nawet nie zaśniesz, jeśli księżyc będzie zaglądał przez szybę albo wschodzące słońce zacznie Cię budzić przed nastawionym na konkretną godzinę budzikiem. Jednak aranżując okno pamiętaj o jednym, że praktyczne funkcje jego przysłonięcia idą w parze z tymi dekoracyjnymi.

Przemyślane dekoracje są gwarancją prywatności i ochrony przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów lub przechodniów, dodatkowo pozwalają na wpuszczenie do pomieszczenia takiej ilości światła, która Ci odpowiada. Jednocześnie powinny one pasować do stylu wnętrza i naszego gustu.

Okno w sypialni - aranżacja

Teraz pora odpowiedzieć na pytanie, co powinno pojawić się na oknie w sypialni? Istnieje kilka rozwiązań tego problemu, musisz przeanalizować swoje potrzeby, oczekiwania i możliwości, i dopiero wówczas dobrać jak najlepsze rozwiązanie.

Popularne są rolety klasyczne i rzymskie, które w pełni zasłaniają okno i pasują do nowoczesnych wnętrz. Żaluzje dają tą dowolność, że można z ich mocą regulować ilość światła, które dostanie się do pomieszczenia. W końcu mamy zasłony i firany, które dostępne są w wielu opcjach kolorystycznych i w różnych wzorach.

Zasłony do sypialni

Przy zakupie zasłon, które ozdobią okna w sypialni należy wziąć pod uwagę ich kolor - dobrą praktyką jest wybieranie barwy korespondującej ze stylem pościeli i reszty dodatków w pomieszczeniu. Pamiętaj, że im grubszy materiał, tym większa przepuszczalność światła. Zasłony można dodatkowo udekorować przypinając do nich specjalne klamry, ozdoby, frędzle czy chwosty.

Firany do sypialni

Dzięki firanom na oknach sypialnia nabiera ciepła i przytulności. Wybór materiałów, z których są wykonane ozdoby jest naprawę duży. W lecie idealnie odnajdą się te delikatne z organtyny i żakardu, a zimą warto zawiesić te z woali czy tafty. Na popularności zyskują długie firany, które opadają na podłogę i dodają sypialni elegancji oraz uroku. Jak udekorować okno w sypialni? Decyzja oczywiście zależy od Twoich potrzeb i gustu. Warto przeanalizować wcześniej swoje oczekiwania. Dobrą opcją jest też bawienie się stylem w pomieszczeniu i zmienianie różnych wersji ozdób na oknach.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password