Jakie firanki będą najlepiej prezentować się na wąskim oknie?

W marzeniach Twoje mieszkanie jest przestronne, okna zajmują powierzchnię całej ściany i rozpościera się z nich piękny widok. W rzeczywistości już tak pięknie nie jest. Czasem architekt zaproponuje wąskie okno albo po prostu mieszkańców skazuje na nie developer. Często nie przywiązuje się do niego dużej wagi i zasłania nieprzemyślanym materiałem. A to błąd. Zdradzimy Ci, jak udekorować wąskie okno, by stało się zaletą, a nie wadą pomieszczenia.

Choć wydawałoby się, że mniejsze okno przysparza mniej problemów, gdy wypływa kwestia jego udekorowania, pojawiają się przeszkody. To, jak ozdobisz wąskie okno, zależy od tego, w jakim pomieszczeniu się ono znajduje. Inne dekoracje dobiera się do kuchni, a inne do salonu i sypialni. Wiadomo, firanki i zasłony muszą być spójne z wystrojem całego pomieszczenia, ale co dalej?

Zasady dekorowania wąskiego okna:

1. Wskazany jest minimalizm Jako że do popisu masz niewielką powierzchnię, lepiej nie przesadzić na niej z drapowaniami i ozdobami. Na wąskim oknie sprawdzą się delikatne i zwiewne materiały, które nie obciążą tej niewielkiej przestrzeni. Jeśli wąskie okno jest jednym źródłem światła naturalnego w pomieszczeniu, trzeba mieć na uwadze, by nie ograniczyć go jeszcze bardziej.

2. Jasne kolory Zasada ta ściśle wynika z poprzedniej. Ciemne kolory optycznie pomniejszają, jasne powiększają i należy o tym pamiętać w kwestii urządzania i dekorowania wnętrz.

3. Postaw na zazdrostki Jeśli wąskie okno znajduje się w kuchni, możesz wykorzystać zazdrostki, dzięki czemu pozostawisz sporą powierzchnię odsłoniętego okna i nie odetniesz źródła światła. Dodatkowo zyskasz przestrzeń wokół ramy.

4. Delikatne upięcie Jeśli wąsie okno jest częścią salonu i sypialni, i chcesz by jego dekoracja podkreślała charakter wnętrza i dodawała mu przytulności, postaw na upięcie firany lub zasłony na bok, nie ograniczysz wówczas wpadającego do pomieszczenia światła.

5. Rolety Wąskie okno można ozdobić także roletą. Rolety rzymskie pasują właściwie do każdego pomieszczenia.

firanki na wąskie okno

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password