Jakie firanki i zasłony do szarych wnętrz?

Zrobiliśmy się na szaro. We wnętrzach oczywiście. Szarości na dobre zadomowiły się w naszych domach i mieszkaniach. Stonowany, spokojny, a jednak efektowny szary stał się królem designu i gości w większości współczesnych wnętrz. Dzięki jego nienachalności można wykorzystać go w każdej przestrzeni. Wymaga jednak towarzystwa w postaci dodatków. I właśnie nimi zajmiemy się teraz. Jakie zasłony i firanki będą pasować do szarych wnętrz?

Szare wnętrza wcale nie muszą być przytłaczające. Wprost przeciwnie użycie szarości wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Ten ponadczasowy kolor jest doskonałym tłem dla kontrastujących barw, mocnych wzorów, a także minimalistycznej czerni i bieli. Jakie ozdoby okienne będą do niego najbardziej pasować?

1. Kontrastujące kolory Szary to idealne tło dla kontrastujących, wyrazistych barw. Rudy, turkus, musztardowy i śliwkowy to kolory, które wniosą energię do pomieszczeń, w których dominują szarości. Są to odcienie, które doskonale sprawdzą się na zasłony, ale i dodatki jak koce, ozdobne poduszki i misy.

szare wnętrza jakie firanki

2. Minimalizm w postaci biały, szary, czarny Wydaje się, że nie istnieje bardziej uniwersalny zestaw kolorystyczny niż biel, szarość i czerń. Jest ponadczasowy, nigdy nie wyjdzie z mody, a jeśli właściciel jednak zapragnie ożywić minimalistyczne wnętrze, nic nie stanie mu na przeszkodzie, bowiem do takiego zestawu kolorystycznego pasuje każdy inny barwny dodatek (np. TWIST PANEL NA PRZELOTKACH).

3. Moc we wzorach Szarości to baza, którą można ożywić mocnymi wzorami. W szarych pomieszczeniach sprawdzą się zasłony i firany w modne motywy roślinne oraz egzotyczne wzory. Decydując się równocześnie na donice z roślinami, zyskujesz korespondującą ze sobą pełną energii kompozycję.

4. Pastele Szarości świetnie wypadają w połączeniu z pastelami. Miano klasycznego już duetu zyskał szary w zestawieniu z pudrowym różem. Podobnie zjawiskowo wypadają odcienie mięty.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password