Jak zrobić idealne łóżko?

Sekretem hoteli, które od pierwszej chwili robią dobre wrażenie, są łóżka godne uznania za dzieło architektury. Elegancka pościel, miękkie prześcieradła i różnorodność poduszek, które nadają wnętrzu ciepła. Cóż, masz szczęście! Ponieważ te łóżka nie mają dla nas tajemnic, a my podzielimy się z Wami wszystkimi wskazówkami, jak ubrać swoje łóżko tak, jakby było pięciogwiazdkowym hotelem.

1. Pościel

Kombinacje na tym etapie są nieograniczone, z prześcieradłem, bez niego, z narzutą lub kołdrą. Narzutę należy umieścić pozostawiając margines, aby położyć ją na kołdrę. Najważniejsze, żeby całość była jak najbardziej napięta. Nie chcemy zmarszczek, które zakłócają nasz odpoczynek!

2. Poduszki i poduszeczki

Połączenie poduszek jest kluczem do lepszego wypoczynku, oprócz tego, że daje nam możliwość zmiany wyglądu naszej sypialni poprzez zwykłą zmianę tych elementów. Kolejność polega na umieszczeniu z tyłu największych i kwadratowych poduszek, przeznaczonych do czytania. Następnie umieścimy wydłużone poduszki, a jeśli chcemy dodać dekoracyjny akcent, na końcu umieścimy mniejsze, kwadratowe poduszki (poduszki dekoracyjne)

3. Kocenarzuty

Ten element jest również uwarunkowany porą roku. Użyjemy lekkiej kołderki latem i przerwą w nogach łóżka, aby w czasie drzemki przynieść kolor i ciepło (nikt nie lubi spać z zimnymi stopami!). A na zimę zdecydujemy się na materiały, które bardziej ocieplą, takie jak wełna.

Tekstylia

Nie są elementem samym w sobie, ale pełnią bardzo ważną rolę, kompozycja tkanin, a także zestawienie kolorów jest niezbędne, aby zapewnić Państwu wypoczynek, a sypialnia niesie spokój i jednocześnie osobowość. Oto kilka wskazówek dotyczących tekstyliów, abyś nie miał wątpliwości.

Gramatura:

Czasami widzimy dwa produkty, które wyglądają tak samo, jednak ich cena jest bardzo różna, a jeden jest znacznie grubszy. W przypadku pościeli może to wynikać z ilości nitek w tkaninie, która świadczy o jej jakości. Im większa liczba nitek, tym lepsza wytrzymałość i gęstość tkaniny. Aby dać ci wyobrażenie, średnia gramatura w standardowej tkaninie wynosi około 120g na metr kwadratowy. Od 200 zwiększa uczucie komfortu w dotyku. Więc teraz wiesz, w razie wątpliwości zawsze sprawdzaj gramaturę.

Zabarwienie:

Biała pościel, oprócz tego, że bardziej szanuje środowisko ze względu na brak barwników i utrzymuje włókna bawełny w nienaruszonym stanie, zapewni poczucie spokoju i światła w każdej sypialni. Chociaż z drugiej strony rezygnowalibyśmy z gry i zabawy, jaką dają nam inne kolory z zakresu chromatycznego. Mieszaj kolory i baw się dobrze!

Mamy nadzieję, że po tym mini-samouczku zamienicie swoje domy w świątynie odpoczynku, godne zazdrości pięciogwiazdkowym hotelom, chcemy zobaczyć efekty!

A więc zaczynamy!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password
Zgoda na pliki cookie